Majdnem 121 ezren jelentkeztek idén a felsőoktatásba, a kormány szerint népszerűbbek a pedagógusképzések, mint a korábbi években
Kevesebben, mint tavaly, de jóval többen jelentkeztek idén a felsőoktatásba, mint 2012 és 2022 között bármikor.
Kevesebben, mint tavaly, de jóval többen jelentkeztek idén a felsőoktatásba, mint 2012 és 2022 között bármikor.
Tavalyhoz képest idén 27 ezerrel többen jelentkeztek főiskolára vagy egyetemre.
A Szegedi Tudományegyetem a 2022-es felvételin több mint hatezer új hallgatót vett fel, de számolnak a pótfelvételiben bekerülő diákokkal is, így arra számítanak, idén is több mint 8000 új diák kezdheti el a tanulmányait szeptemberben az SZTE-n.
Hogyan alakult az előző években az egyetemre, főiskolára felvételizők száma?
Február 15-ig jelentkezhettek a 2022-es felvételire - de vajon mekkora lesz a verseny? Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre ebben az évben. Harmadik rész: Budapesti Corvinus Egyetem.
A pedagógushiány ellen a kormány a Klebelsberg-ösztöndíjasokat vetné be. De hányan felvételiztek idén tanári vagy tanítói szakra?
Idén majdnem 76 ezren kerültek be valamilyen egyetemi szakra, de a számok még mindig jóval alacsonyabbak, mint kéne.
A Budapesti Corvinus Egyetem több képzésén is magas ponthatárokat húztak idén, a gazdálkodási és menedzsment BSc-szakon például azok kezdhetnek ösztöndíjasként, akik legalább 451 pontot szereztek. Mutatjuk a részleteket.
Ma este nyolckor kiderül, hányan kezdik majd meg szeptemberben az egyetemet, főiskolát. Idén többen felvételiztek a felsőoktatásba, mint egy évvel korábban, de valójában lassan tíz éve 100-110 ezer körül stagnál a jelentkezők száma .
Már csak két hetet kell várnotok, hogy megtudjátok, hol kezdhetitek el az egyetemet.
Mégsem özönlenek a felvételizők a Színház- és Filmművészeti Egyetemre - nyilvánosak az idei felvételi statisztikák.
Bár hivatalos számok még nincsenek az egyetemet fenntartó kuratórium elnöke szerint a becslésük garancia az egyetemen folyó munka minőségére.
Húszezerrel kevesebben jelentkeztek idén egyetemre, mint tavaly. 2001 óta nem voltak olyan kevesen a felvételizők, mint 2020-ban. Itt vannak az adatok.
Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kancellárja szerint muszáj lenne megerősíteni a közoktatást, hogy többen jussanak be az egyetemekre.
Hányan jelentkeztek érettségire és végül mennyien vizsgáztak idén? Ebből mennyi született emelt szinten és középszinten? A felvételire is hatással volt a koronavírus - mik voltak a legnépszerűbb alap- és mesterszakok a felvételin? Látványos diagramban összesítettük az elmúlt pár hónap legfontosabb oktatási számait, statisztikáit.
Évek óta most felvételiztek a legtöbben a februárban induló egyetemi, főiskolai képzésekre. Mi vár még a jelentkezőkre és hogyan tovább 2020-tól? Itt vannak a tudnivalók.
Előzetes adatok szerint 105 ezren jelentkeztek az idei felvételin alap-, osztatlan és mesterszakra, valamint felsőoktatási szakképzésre - ez ezerrel kevesebb, mint a tavalyi jelentkezői létszám.
3273-an jelentkeztek a 2013-as felvételin osztatlan jogászképzésre, amely egyike annak a tizenhat szaknak, amelyen az...
London már most a második legnagyobb magyar város, a tehetséges fiatalok közül pedig egyre többen döntenek úgy, hogy...
A felsőoktatásnak is jót tesz, ha a kamara és a gazdaság ott megjelenik - mondta Parragh László, a Magyar...